Tejpování (kinesiotaping) je moderní metoda, která pomáhá urychlovat regeneraci svalů a také přispívá ke zpevnění kloubů. Při tejpování se na tělo aplikují barevné elastické pásky, které jsou vyrobeny z bavlny. Jejich váha a tloušťka je srovnatelná s lidskou kůží. Kinesio tejp propouští vzduch, vlhkost a je na něm speciálně naneseno vysoce hypoalergenní akrylové lepidlo. Díky těmto vlastnostem je umožněno několikadenní nošení.

Tejp mikroskopicky nadzvedává kůži od svalů a šlach, které se pod ní nacházejí, čímž vytváří dekompresní efekt (tj. snížení podkožního tlaku). Také působí na podkožní receptory centrální nervové soustavy, což pomáhá snižovat bolest. Dále zvyšuje průtok lymfy a krve v oblasti pod tejpem. Tím se zrychluje regenerace a odvod odpadních látek.

Online rezervace

Kontakt

Bc. Tomáš Lhotský

+ 420 736 138 433

funkce tejpu

Tejpováním se dá i zpevnit (fixovat) a znehybnit problémové místo. Lze použít na klouby, kde zabrání vychýlení kloubu do nesprávné polohy nebo na svalové skupiny. U zdravých jedinců se používá tejpování k ochraně nejexponovanějších částí těla. Tejpem můžeme nahradit i ortézu u stavů, kde je nutné fixovat a zároveň zachovat jistou úroveň pohybu.

Ortézy omezují pohyb a pro někoho mohou být až nepříjemné. Tejpy jsou srovnatelné s kůží a skoro je na sobě necítíte. Dokážou zafixovat kotník, koleno, rameno a další. Fixační tejpy na rozdíl od ortéz nebrání v pohybu.

Provozní doba

dle objednávek
(PO – PÁ od 15:30 do 18:30)

Kontakt

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

+420 736 138 433

© 2022 Masáže Lhotský | Všechna práva vyhrazena.

Stránky vytvořil Mějweb